Domů » Kremicité piesky a farebné piesky

Prírodné kremičité piesky

V našej ponuke nájdete kvalitné kremičité piesky z lokalít „Grudzien Las“ a „Chroscice“. Tieto lokality sa vyznačujú vysokou čistotou suroviny a širokou škálou zrnitostí.

Kremičitý piesok je triedený vo viacerých krokoch na mokro a neskôr suchý na sitách. Sušenie prebieha na moderných zariadeniach a ďalej je podľa požiadaviek balený do papierových alebo plastových vriec alebo do vakov big bag. Balený piesok je dodávaný na paletách po 1 tone s ochranou fóliou proti dažďu. Na účely väčších stavebných zákaziek alebo výrobných závodov dodávame piesok voľne ložený alebo v autocisternách.

 

Sortiment:

Zrnitosti: 0,1-0,3 mm ; 0,1-0,5 mm ; 0,2-0,8 mm ; 0,4-0,8 mm ; 0,6-1,2 mm ; 0,8-1,2 mm ; 1-1,6 mm ; 1,4-2,0 mm ; 1-2mm ; 2-4mm ; 3-5mm ; 4-8mm

 

Zmesi pre plastbetón:

Sand A ; Sand B ; Sand C

 

Charakteristika:

Kvalitný sušený kremičitý piesok Silico je vyrábaný podľa najpokročilejšej technológie vstupného opracovania, je preplachovaný, sušený a preosievaný tak, aby bola zaručená čo najvyššia kvalita a nízky obsah prachu. Vlhkosť kremičitého (kremenného) piesku je do 1%, obsah SiO2 nad 96%. Pri pieskoch nízkych zrnitostí však dosahuje obsah SiO2 až 99,6 %. Piesky sa vyznačujú vysokou mechanickou odolnosťou, rovnomerným rozdelením zŕn a vysokou chemickou odolnosťou.

Použitie:

– ako plnivo do epoxidových, polyuretánových a MMA živíc priemyselných podláh
– zásyp penetrácií a náterov
– plnivo do stierok, omietok a farieb
– pre zásyp zámkovej dlažby
– na filtráciu pitnej alebo úžitkovej vody

– ako abrazívum na tryskanie a pieskovanie najrôznejších povrchov
– za účelom zlepšenia brzdných vlastností koľajových
vozidiel
– ako dekoračný materiál pre najrôznejšie použitie
– zásyp prírodných alebo umelých trávnikov.

Farebné piesky

Farebné piesky sú vyrábané vo výrobných závodoch firmy Q Sand Poľsko, ktorá je najväčším európskym výrobcom farebných pieskov. Na výrobu sa používajú najkvalitnejšie kremičité piesky s vysokým obsahom SiO2 a malým obsahom ostatných prvkov. Farbenie prebieha na moderných linkách pri použití kvalitných pigmentov a epoxydových a polyuretánových živíc.

Balenie pieskov je vždy na prianie zákazníkov a to najčastejšie do papierových vriec po 25 kg. Škála veľkosti balenia je od 1 kg až po 1000 kg. Na žiadosť zákazníkov je možné baliť do papierových, plastových vriec alebo do krabíc s vlastnou potlačou.

Sortiment:

Zrnitosti: 0,1-0,3 mm ; 0,1-0,5 mm ; 0,2-0,8 mm ; 0,4-0,8 mm ; 0,6-1,2 mm ; 0,8-1,2 mm ; 1-1,6 mm ; 1,4-2,0 mm ; 1-2mm ; 2-4mm ; 3-5mm ; 4-8mm

Farby:

základný sortiment alebo podľa požiadaviek zákazníka.

Charakteristika:

Farebný piesok sa vyrába z veľmi kvalitných svetlých kremičitých pieskov. Vysoká kvalita je zaručená starostlivou kontrolou vstupných surovín a unikátnou výrobnou technológiou. Vysoká chemická a mechanická odolnosť. Odolnosť voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Dlhodobá farebná stálosť a široká ponuka zrnitostí. Neobsahuje organické znečistenie a obsah SiO2 je viac ako 99%.

Použitie:

– dekoratívne a priemyselné podlahy
– mozaikové omietky, posyp stavebných dielcov
– záhradníctvo, zoológia, dekorácia
– na kamenné koberce
– zásyp zámkovej dlažby

– pre tenisové dvorce a umelé trávniky