Domů » Kalcit jurský

Kalcit jurský

Charakteristika:

Drvený jurský kalcit, ktorý je druhom vápenca, ktorý bol vytvorený počas geologického obdobia zvaného jura.
Toto obdobie trvalo približne 56 až 201 miliónov rokov späť a bolo charakterizované významným výskytom morských organizmov, čo viedlo k vytvoreniu vápencových usadenín.

Jurský kalcit je známy svojou krásnou textúrou a farbou, ktorá môže byť od svetlo šedej až po rôzne odtiene krému až žltej.

Vlastnosti a použitie:

Drvený jurský kalcit, môže mať rôzne aplikácie v rôznych odboroch, vrátane stavebníctva, poľnohospodárstva, spracovania kameňov a ďalších.

Tu je niekoľko možných použití drveného jurského vápenca:

 • Stavebníctvo:
  Drvený jurský vápenec sa často používa ako stavebný materiál. Môže byť použitý ako základný materiál na výrobu betónu a maltových zmesí.
 • Korekcia pH pôdy:
  Jurský vápenec môže byť použitý v poľnohospodárstve ako korektívny prostriedok na reguláciu pH pôdy. Pokiaľ je pôda príliš kyslá, možno pridaním vápenca zvýšiť jej pH a zlepšiť podmienky pre rast rastlín.
 • Filtrácia vody:
  Drvený jurský vápenec môže byť použitý v rôznych filtračných systémoch na čistenie vody. Jeho pórovitá štruktúra umožňuje účinnú filtráciu rôznych nečistôt a znečisťujúcich látok vo vode.
 • Priemyselné aplikácie:
  V niektorých priemyselných odvetviach sa môže drvený jurský vápenec používať na rôzne účely, vrátane výroby skla, výroby papiera a výroby chemikálií.
 • Ozdobné kamene a štrk:
  Drvený jurský vápenec môže byť využívaný na ozdobné účely v záhradách a krajinárskych projektoch. Je často používaný ako ozdobný štrk na chodníkoch, vo výsadbách a okolo kvetinových záhonov.

   

Balenie:

Papierové vrecia 25kg, Big Bag 1000 kg

Skladovanie:

Suchý sklad, na paletách.

Dostupnosť:

Skladom

Máte zájem? Napiště nám!