Domů » sport

Športové povrchy

„Transformujte svoje športoviská s naším širokým spektrom pieskov!

Piesok nie je len pre plážové volejbalové kurty. U nás nájdete široký výber prírodného aj farbeného piesku, ktorý je ideálny na renováciu, výstavbu a údržbu vašich športových povrchov.

 

Prírodný piesok na trávnatých ihriskách:

Prečo je prírodný piesok nepostrádateľným prvkom na renováciu a údržbu futbalových a iných trávnatých ihrísk? Predovšetkým kvôli jeho schopnosti zlepšiť drenážne vlastnosti povrchu. Piesok pôsobí ako prostriedok na zaistenie optimálneho odvodnenia, čo znižuje riziko vzniku bahna a blata počas daždivých období. To vedie k zlepšeniu trvanlivosti ihriska a zníženiu rizika úrazov pre hráčov.

Pri použití piesku na trávnatých ihriskách nejde len o zlepšenie hracích podmienok pre hráčov, ale aj o podporu zdravého rastu trávy. Pieskovanie ihriska pomáha prevzdušniť koreňový systém trávy, čo vedie k zlepšenej absorpcii vody a živín. Vďaka tomu tráva korenia hlbšie a hustejšie, čo vedie k tvorbe kvalitnejších a odolnejších trávnikov. Hustejší trávnik potom poskytuje odolnejší povrch a zlepšuje estetiku ihriska, čo všetko prispieva k celkovej kvalite a údržbe ihriska.

Prírodný piesok na ihriskách s umelou trávou:

S nárastom výstavby ihrísk s umelou trávou a inými syntetickými povrchmi sa stáva prírodný piesok kľúčovým prvkom pre optimálne hracie podmienky. Piesok slúži ako výplň medzi vláknami umelej trávy, ktorá umožňuje športovcom úmyselný sklz, čo je obzvlášť dôležité napríklad pri dohrávaní lopty napríklad v tenise či futbale. Táto výplň pieskom tiež chráni povrch ihriska a vlákna trávy pred poškodením počas sklzu hráča a tiež počas bežného používania, čo prispieva k predĺženiu životnosti celého povrchu.

Avšak, počasie a aktivita na ihrisku postupne spôsobujú eróziu piesku. Dážď, vietor a opakované používanie spôsobujú vyplavovanie piesku z povrchu, čo môže viesť k nerovnomernému rozloženiu piesku a zníženiu jeho účinnosti. Preto je priebežná obnova piesku nevyhnutná na udržanie kvality a udržateľnosti povrchu ihriska. Iba tak môžeme zaistiť optimálne hracie podmienky pre športovcov a predĺžiť životnosť celého ihriska.

Piesok farbený pre špecifické športy:

V poslednej dobe rastie obľuba výstavby ihrísk pre paddle tenis. Funkcia piesku je v podstate totožná s vyššie uvedenými príkladmi akurát využitie farbeného piesku poskytuje jasne definované hracie plochy, čo je obzvlášť dôležité pre športy, kde sú hracie línie kľúčové

V každom z týchto prípadov je správna voľba piesku základom pre optimálne výkony hráčov a trvanlivosť povrchu.

S našou širokou škálou pieskov vám pomôžeme dosiahnuť to najlepšie pre vaše športové povrchy.